WordPress Yazının Yazarını Değiştirme | Tek Tek ve Toplu

Niks

Emektar üye
Katılım
28 Mart 2019
Mesajlar
101
Beğeniler
0
#1
WordPress’te herhangi bir yazının yazarını mı değiştirmek istiyorsunuz ? Bazen wordpress’te yazının yazarını değiştirmek, ekleyen kişiden farklı bir kullanıcı ile gösterime sunmak isteyebilirsiniz.
Peki wordpress yazıların yazarını değiştirme ya da çok sayıda toplu yazının tek seferde yazarı nasıl değiştirilir ?
İşte ! size bu yazımda eğer bir yazınızı bir başkası adına yayımlamak istiyorsanız, wordpress’ te yazıların yazarı nasıl değiştirilir hem tek tek hem de toplu olarak anlatacağım.
WordPress’te Yazının Yazarını Değiştirmeden Önce
WordPress’te yazıyı yazan kullanıcıyı değiştirme işlemi oldukça kolay ancak öncesinde yazar değiştirme işlemini yapabilmeniz için değiştireceğiniz yazarın sitenizde ekli olduğundan emin olun.
#Wordpress sitenizde ekli olan tüm kullanıcıları WordPress Admin Paneli >> Kullanıcılar >> Tüm Kullancılar sekmesi altından görebilir ve tüm bu kullanıcıları yönetici hesabı ile bu sekme altından yönetebilirsiniz.

WordPress Yazının Yazarını Değiştirme – Kullanıcılar Sekmesi
WordPress Yazının Yazarını Değiştirme
Bu kısımda 2 yöntemden bahsedeceğim. İlki herhangi bir yazının yazarını değiştirme yani tek bir yazının yazarını değiştirme, ikincisi ise yazıların toplu bir şekilde yazarını tek seferde değiştirme.
1- Tek yazının yazarını değiştirme: Öncelikle yazarını değiştirme istediğiniz yazının editör / düzenle kısmına gidin ve yazı editör kısmının en üst sağ köşesinde bulunan Ekran Tercihleributonuna tıklayın.

Wodpress Yazının Yazarını Değiştirme – Ekran Tercihleri
Ardından karşınıza hemen alttaki resimde olduğu gibi bir ekran çıkacaktır. Bu ekrandan ise Yazar kutucuğunu işaretleyin ve tekrar Ekran Tercihleri butonuna tıklayarak bu ekranı kapatın.

Wodpress Yazının Yazarını Değiştirme – Ekran Tercihleri Yazar Seçeneği
Yazar kutusunu işaretleyerek, yazı editörü sayfasında yazı için yazar seçimi yapabileceğimiz alanı aktif etmiş olduk. Bu alanı ise, yazı editör / düzenleme sayfasının en altına inerek, hemen alttaki resimde olduğu gibi görebilirsiniz.

Wodpress Yazının Yazarını Değiştirme – Yazar Kısmı
İşte, wordpress yazı yazarını değiştirmek için aktif ettiğimiz bu kutucuk içerisinden yazı kimin ismi ile yazılmış görünsün istiyorsak, o yazarın ismini seçebiliyoruz. Yazarı seçtikten sonra yazıyı Gücenllemeyi ya da yayımlamayı unutmayın.
2- WordPress yazıların toplu bir şekilde yazarını değiştirme: Bu işlem içinse öncelike Admin Paneli >> Yazılar >> Tüm yazılar sekmesine gidin ve toplu şekilde yazarını değiştirmek istediğiniz tüm yazıları seçin ( Alttaki resimde olduğu gibi. )

WordPress Yazıların Yazarını Toplu Şekilde Değiştirme – Yazılar
Hemen ardından hemen üst kısımda bulunan Toplu İşlemler sekmesine tıklayın ve Düzenleseçeneğini seçip, Uygula deyin.

WordPress Yazıların Yazarını Toplu Şekilde Değiştirme – Düzenle
Uygula dedikten sonra karşınıza hemen alttaki resimde olduğu gibi bir ekran çıkacatır. İşte bu ekranda bulunan Yazar kısmına gelip, seçtiğiniz yazılar için atamak istediğiniz yazar hangisi ise onu seçip, güncelle direyerek, wordpress toplu yazıların yazarını değiştirme işlemini tamamlamış oluyorusunuz.

WordPress Yazıların Yazarını Toplu Şekilde Değiştirme – Yazar Seçme
Evet hepsi bu ! WordPress yazıların yazarını toplu değiştirme işemini tek tek yazıları düzenle demeden çok pratik bir şekilde başarı ile gerçekleştirdiniz.
Umuyorum, WordPress Yazıyı yazan kullanıcıyı değiştirme başlıklı yazım işinizi görmüştür. Ek olarak blogumdan wordpress’e dair bir çok bilgiyi bulabilceğinizi hatırlatmak isterim.
 

Bu konuyu okuyan (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Benzer konular


Yasal uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan wabbuz.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre ve kullanıcıların sisteme kayıt olurken kabul ettikleri kurallar çerçevesinde tüm kullanıcılar yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Wabbuz.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde tarafımızca gereken işlemler yapılacak ve tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

İstatistikler

Konular
2,162
Mesajlar
2,216
Kullanıcılar
111
24 saatte açılan konu
0
24 saatte yazılan mesaj
0
Son 30 günde kaydolan üye
15
Son üye
sildağhurdacılık
Üst Alt