WordPress Kurumsal Tema: 10+ En İyi Kurumsal Temalar

Niks

Emektar üye
Katılım
28 Mart 2019
Mesajlar
101
Beğeniler
0
#1
WordPress kurumsal tema arayan, arayıpta bir türlü istediği tarzda bir firma / şirket teması bulamayan siz wordpress kullanıcıları için bu yazımda en iyi wordspress kurumsal temalar hangileri listeledim.
En iyi wordpress kurumsal tema listesini oluştururken öncelikli olarak SEO uyumluluk ve hızı göz önünde bulundurdum.
#200’ün üzerinde google sıralama kriteri arasında hız o kadar önemlidir ki ilk 3’te yer alır. Bu yüzden tema seçiminde öncelikli olarak hızı baz almalı daha sonrasında en hızlı temalar arasından tasarımını beğendiğiniz bir temayı almalısınız.
#Önemli Not: Listede yer alan 10+ wordpress kurumsal tema 100 üzerinde kurumsal şirket teması incelendikten sonra seçilmiştir. Listeye giremeyen 100+ tema tamamı ile hız ve SEO uyumluluk konusunda yeterli kriteri yerine getiremediği için listeye alınmamıştır.
OnePage – WordPress Kurumsal Tema

WordPress Kurumsal Tema
INDİR CANLI DEMO
Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 88| Mobil 76
Pingdom Website Speed Skoru: 98
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 89% )| Yslow B (87%)
En iyi wordpress kurumsal tema listemde ilk sırada yer vermek istediğim, gerçek anlamda ilk sırayı hak ettiğini düşündüğüm tema MyThemeshop üretimi olan OnePage
#Peki temayı bu kadar özel yapan ne ? Neden özellikle ilk sırada yer alıyor ? Bildiğiniz gibi tema seçiminde herşeyden önce dikkate almanız gereken iki şey var.
#İlki hız, ikincisi ise SEO uyumluluk. İşte tam da bu yüzden OnePage wordpress kurumsal temalar listemde ilk sırada yer alıyor.
O kadar muazzam bir şekilde kodlanmış ki, hız ve SEO uyumluluk konusunda piyasada daha iyi bir tema bulunmuyor…
Kurumsal içerikli bir site için ya da firma sitesi için bir wordpress teması arıyorsanız, bu tema sizin için biçilmiş kaftan.
Tek sayfada portfolyo, fiyat tablosu, google map, iletişim formu, foto galeri, referanslar, ürünler gibi bir kurumsal site için ne gerekiyorsa mevcut.
#Temanın aynı zamanda blog kısmıda mevcut ki blog kısmı en iyi wordpress blog temalarıarasında yerini alan, gerçek anlamda muazzam sade ve modern bir tasarıma sahip en hızlı ve SEO uyumlu temalardan bir tanesi.
Firmanız için hem kurumsal hem blog kısmı olan bir wordpress kurumsal tema arıyorsanız, kesinlikle başka tema aramayın derim…
Corporate – WordPress Kurumsal Tema

WordPress Kurumsal Tema – Corporate
INDİR CANLI DEMO
Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 92| Mobil 80
Pingdom Website Speed Skoru: 94
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 93% )| Yslow B (87%)
En iyi wordpress kurumsal temalar listemin bir diğer muazzam hıza sahip firma teması ise Corporate. Tema işletmeler, kurumlar, şirketler ve diğer bir çok iş modeli için ideal bir wordpress firma teması.
Temanın diğer tüm MyThemeshop temaları gibi öne çıkan iki özelliği mevcut. İlki hız ikincisi ise SEO uyumluluk.
#Yukarıda gördüğünüz hız sonuçları temanın ne denli hızlı bir wordpress kurumsal temaolduğunu gözler önüne seriyor zaten.
Bir firma sitesi için aradığınız tüm özellikler bu temada mevcut. Ana sayfasında fiyat tablosu, google map, portfolyo, sosyal iconlar, iletişim formu, çalışanlarımız kısmı, müşteri yorumları, hizmetler, tecrübelerimiz kısmı, abonelik formu ve istatistikler kısmı mevcut.
#Temanın aynı zamanda blog kısmı da mevcut. Yani hem kurumsal hem blog tarzında bir wordpress kurumsal tema arıyorsanız, oldukça sade ve modern tasarımı ile Corporate aradığınız şirket teması olabilir.
AppTheme – WordPress Kurumsal Tema

WordPress Kurumsal Tema – AppTheme
INDİR CANLI DEMO
Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 92| Mobil 78
Pingdom Website Speed Skoru: 94
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 95% )| Yslow B (86%)
En iyi, en hızlı ve SEO uyumlu wordpress kurumsal tema listemde yer vermek istediğim bir diğer muhteşem tema ise AppTheme.
Firmanıza yeni müşteriler kazanmak adına sade, şık ve modern tasarımı ile kesinlikle tercih edilebilecek bir wordpress kurumsal firma teması.
Sitenizde uygularınızı, projelerinizi, hizmetlerinizi ve referanslarınızı portföy vitrin yeteneği ile potansiyel müşterilerinize sunabilirsiniz.
Özellikler arasında iletişim formu, açılır pencere şeklinde video gösterimi, müşteri yorumları, slider, projeler kısımları mevcut ve dizayn açısından işinize ve firmanıza kesinlikle ciddi ve resmi bir hava katacak bir wordpress kurumsal tema.
Temanın aynı zamanda blog kısmıda mevcut ki blog kısmı o kadar hızlı, SEO uyumlu ve güzel kodlanmış ki, hem teknik açısından hem de tasarım açısından sadece blog sitesi açmak isteyenlerin bile tercih edebileceği bir tema.
#Kurumsal wordpress temaları arasında özellikleri, hızı, SEO uyumu ile kesinlikle bir adım öne çıkan AppTheme kurumsal içerikli siteler için en uygun bir diğer firma teması.
CleanApp – WordPress Kurumsal Tema

WordPress Kurumsal Tema – CleanApp
INDİR CANLI DEMO
Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 92| Mobil 79
Pingdom Website Speed Skoru: 92
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 93% )| Yslow B (88%)
En iyi wordpress kurumsal tema listesinde yer vermek istediğim bir diğer kurumsal içeriklitema ise, şirket temasından ziyade daha çok bir ürün tantım, uygulama teması olan CleanApp.
Tema öncelikli olarak bir uygulama teması olarak öne çıksada aslında bir çok ürün tanıtımı için oldukça ideal bir wordpress kurumsal teması.
#Piyasada yüzlerce wp kurumsal tema mevcut fakat hız konunda %90’ı sınıfta kalıyor. Bu sebeple sınıfta kalanlar elendiğinde gerçekten hızlı diyebileceğimiz temalar parmak sayısını geçmiyor.
Ben de bu yüzden böylesine muazzam hız sonuçları vermiş bir temaya wordpress kurumsal temalar listemde yer vermek istedim.
Tema tam olarak firma / şirket odaklı değil de ürün odaklı kodlanmış. Eğer sizinde aklınızda firma isminden ziyade ürününüzü ön plana çıkartmak istediğiniz bir site fikri varsa, CleanApp kesinlikle doğru tercih olacaktır.
Tema aynı zamanda oldukça sade ve modern bir blog kısmına da sahip. İletişim, referanslar, ürünler, foto galeri, müşteri yorumları gibi kısımları ile gerçekten göz alıcı bir wordpress kurumsal tema.
Consulting – WordPress Kurumsal Tema

WordPress Kurumsal Tema – Consulting
INDİR CANLI DEMO
Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 80| Mobil 63
Pingdom Website Speed Skoru: 77
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed A ( 92% )| Yslow B (87%)
En iyi wordpress firma teması listemde karşı konulmaz çekiciliği ile yer vermek istediğim bir diğer wp kurumsal tema ise Consulting.
Tema hız konusunda listenin ilk sıralarında yer alan diğer MyThemeshop ürünleri kurumsal temalar kadar iyi sonuçlara sahip olmasa da, verdiği hız sonuçları sınıfı geçer nitelikte.
Tabii hız konusunda geri kalsada diğer temaların önüne geçen özellikleri de mevcut. Onların en başında ise alışveriş yapılabilme özelliği geliyor.
#Consulting woocommerce eklentisi ile uyumlu, hem kurumsal hem de blog kısmı mevcut olan, SEO uyumlu, tamamen responsive, 4 farklı renks ve header ( üst kısım) dizayn seçeneğine sahip bir wordpress kurumsal tema.
Ayrıca, google map üzerinde şirketin farklı ofis lokasyonları gösterilebiliyor. İletişim, mağaza, hizmetler, ürünler, müşterilerin telefon ile aranma isteği gönderebileceği bir form, portfolyo, hakkımızda, istatistikler kısmı ve müşteri yorumları kısmı da mevcut.
Eğer finans veya danışmanlık sitesi için bir wordpress şirket teması arıyorsanız, Consulting kesinlikle en iyi wordpress kurumsal tema seçeneği diye düşünüyorum.
Dastak – WordPress Kurumsal Tema

WordPress Kurumsal Tema – Dastak
INDİR CANLI DEMO
Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 75| Mobil 63
Pingdom Website Speed Skoru: 72
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 88% )| Yslow C (75%)
En iyi kurumsal wordpress temaları arasında kendine yer bulan ve ideal bir şirket temasıolan bir diğer kurumsal tema ise Dastak.
Dastak firma temasının hız testlerinde sağladığı sonuçlar pek tatmin edici olmasa da, yine de verdiği sonuçlar barajı geçer nitelikte. Belirli optimizasyonlar ile istenilen hıza az çok getirebilinir durumda.
Aslında Dastak multipurpose, yani çok amaçlı kodlanmış bir firma teması. Sadece tek bir işe yönelik değil, bir çok iş modeline uygun tasarımı mevcut.
Eğer hukuk bürosu sitesi için, portfolyo acenta sitesi için, inşaat firması sitesi için, lojistikfirması sitesi için bir wordpress teması arıyorsanız, Dastak’ta hepsi için bir tasarım mevcut.
#Dastak’ın listede yer alan diğer kurumsal temalara göre ayırt edici öne çıkan özelliği ise, üyelik kısmının ve canlı chat bölümünün oluşu. Aynı zamanda woocommerce eklentisi ile uyumu ve blog kısmı da mevcut.
Bir çok küçük, orta sınıf iş modeline uygun tasarlanabilecek bu wordpress kurumsal temakesinlikle aradığınız şirket teması olabilir.
Velocity – WordPress Kurumsal Tema

WordPress Kurumsa Tema – Velocity
INDİR CANLI DEMO
Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 77| Mobil 70
Pingdom Website Speed Skoru: 85
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed C ( 73% )| Yslow C (79%)
En iyi wordpress firma teması listemde paylaşmak istediğim diğer bir wordpress kurumsal tema ise modern tasarımı ile öne çıkan wordpress kurumsal teması Velocity.
Velocity hız açısından yeterli (kötü denemez) seviyede bir nota sahip. Velocity hız konusunda kendinden ödün versede öne çıkan özellikleri ile bunu az çok telefi eder durumda.
Velocity’yi özel kılan ise son derece özelleştirebilir oluşu. Visual Composer, Slider Revolution, Showbiz gibi premium wordpress eklentilerini içerisinde barındırıyor. Bu da kullanıcılara firma sitelerini istedikleri gibi tasarlama imkan sağlıyor.
#Şirket sitesi için bir wordpress teması arıyorsanız, Veloctiy kesinlikle incelemeye değer bir wordpress kurumsal tema olacaktır.
RT – Theme 18 – WordPress Kurumsal Tema

WordPress Kurumsal Tema – Rt Theme 18
INDİR CANLI DEMO
Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 79| Mobil 77
Pingdom Website Speed Skoru: 70
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 85% )| Yslow B (80%)
En iyi wordpress kurumsal tema listemde sıra geldi işlevsel açıdan en fazla seçeneği sunan şirket teması Rt Theme 18’i tanıtmaya.
RT 18 hız konusunda kendinden ödün versede ki sonuçlara kötü denemez, diğer özellikleri ile wordpress kurumsal tema listesinde yer alan en işlevsel tema diyebilirim.
Neden derseniz; özellikleri arasında mağaza ve blog kısmı bulunurken aynı zamanda üyelikkısmıda mevcut. Modern tasarım söyleminin gerçek anlamda hakkını veren bir kurumsal tema.
#Tamamıyla responsive, SEO uyumlu RT 18’in ana sayfası muazzam dizayn edilmiş. Header kısmında sosyal iconlar, hakkımızda, iletişim, üye girişi ve mağaza sayfaları mevcut.
#Aynı zamanda tek sayfa tasarımında slider, ürünler, referanslar, foto galeri, portfolyo gibi etkileşimi en yüksek seviyede tutma odaklı kısımlar mevcut.
Kurumsal firma sitesi için bir wordpress kurumsa tema arıyorsanız, RT 18’e mutlaka göz atın derim.
Circle Flip – WordPress Kurumsal Tema

WordPress Kurumsal Tema – Circle Flip
INDİR CANLI DEMO
En iyi wordpress kurumsal temalar listesinde sunmak istediğim bir diğer şirket teması daha doğrusu temaları Circle Flip.
Aslında CircleFlip tek başına bir firma temasından ziyade bir çok iş modeline uygun kurumsal temalar barındıran şirket temaları topluluğu.
#İçerisinde, kafe, tur, magazin, hosting, medikal, okul, eğitim, otel, sanayi, hukuk, tek sayfa ve e-ticaret siteleri için kurumsal tema dizaynı mevcut.
Multipurporse, yani çok amaçlı iş modellerine uygun kodlanmış bir kurumsal tema olduğu için hız sonuçları temalar arası farklılık gösterdiği için paylaşmadım. Ancak tek tek her bir dizaynı teste tabii tuttuğumda çok da iyi sonuçlar vermediğini gözlemledim.
#Size de tavsiyem kesinlikle multipurporse, yani bir çok iş modeli için hazırlanmış kurumsal temaları kullanmamanız yönünde olacaktır.
Neden derseniz; Bu multipurpose kurumsal tema üreticilerinin odaklandıkları nokta bir çok niş hedef kitleye hitap edebilmek olduğu için üretimleri nitelik üzerine değil daha çok nicelik üzerine oluyor.
Dolayısı ile tek bir tema tasarımını mükemmel hale getirmeye çalışan bir tasarımcı ile, bir çok kurumsal temayı mükemmel hale getirmeye çalışan bir tasarımcının başarısı hali ile bir olmayacaktır. Tabii seçim yine size kalmış…
Orane – WordPress Kurumsal Tema

Wordpre Kurumsal Tema – Orane
INDİR CANLI DEMO
Google PageSpeed Insights skoru: Masaüstü 60| Mobil 40
Pingdom Website Speed Skoru: 87
Gtmetrix Performans Skoru: Page Speed B ( 87% )| Yslow C (72%)
En iyi wordpress kurumsal tema yazımda yer vermek istediğim tasarımı ile dikkat çeken bir diğer firma teması ise Orane.
Verdiği google page speed Insights skoru sizi yanıltmasın. Bu tamamı ile demoda kullanılan resimlerin optimize edilmeden kullanımı ile alakalı.
Ki temanın demosunda müşteriye sunulmak için tüm özelliklere fazlası ile yer verilmiş ki bu yüzden bu da hız sonuçlarına olumsuz yansımış.
#Tabii yine de bu handikapları bir kenara bıraktığımızda Orane’nin çok da iyi hız sonuçları olduğu kesinlikle söylenemez.
#Orane’ın öne çıkan özelliği ise kullanım kolaylığı. O kadar kolay bir yönetim paneli var ki, şirket sitenizi kurmanız dakikalar alacak.
Sade, şık ve modern tasarımı ile kurumsal içerikli siteler için oldukça uygun bir wordpress kurumsal tema.
WordPress Temaları İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular
#Themeforest Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Themeforest’tan tema almak başlıklı yazımı takip ederek, themeforest’a dair herşeyi öğrenebilirsiniz.
#MyThemeShop Nedir? Nasıl Tema Alınır?: Mythemeshop’tan tema satın almak başlıklı yazı ile, Mythemeshop üzerinden nasıl ücretli wordpress teması satın alınır, nasıl yüklenir, nasıl demodaki gibi yapılır gibi soruların cevabını detaylı olarak bulabilirsiniz.
#Ücretli Temalar Nereden Alınır?: Ücretli WordPress Temaları Satan Siteler başlıklı yazımda yer alan firmalardan tema satın alabilirsiniz.
#Tema Dilini Nasıl Değiştiririm?: Tema Türkçeleştirme başlıklı yazıyı takip ederek, temanızın dilini değiştirebilir ve çevirisini kolaylıkla yapabilirsiniz.
#Wordpress Tema Yükle Butonu Yok?: Eğer siz de wordpress sitenizde Admin Paneli >> Görünüm >> Temalar kısmında en üstte yer alan Yeni ekle ya da Tema Yükle butonu yok ise;
Bunun sebebi, wordpress.org değil de wordpress.com kullanıyor oluşunuz. WordPress.com ücretsiz olmasından dolayı tema yükleme kısıtlaması mevcut.
WordPress.org mu yoksa wordpress.com
mu başlıklı yazımı takip ederek, wordpress com ile org arasındaki farkı detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.
Ayrıca, wordpress.com’dan wordpress.org’a geçiş başlıklı yazımı takip ederekte, wordpress sitenizi sorunsuz bir şekilde .com’dan .org’a taşıyabilirsiniz.
#Tema Değişikliği Nasıl Yapılır?: Güvenli bir şekilde hiç bir veri kaynına uğramadan tema değiştirmek istiyorsanız, Tema Değiştirme başlıklı yazıma bakabilirsiniz.
#Tema Nasıl Yüklenir?: WordPress Tema Yükleme başıklı yazımı takip ederek kolaylıkla temalarınızı kurabilirsiniz.
#Sen Hangi Temayı Önerirsin?: Bunca yıllık tecrüble söylüyorum ki tema seçimi yaparken, kesinlikle tasarım ikinci aşamada olsun. Önemli olan temanın nasıl göründüğü değil, içerik kalitesidir.
 

Bu konuyu okuyan (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Benzer konular


Yasal uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan wabbuz.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre ve kullanıcıların sisteme kayıt olurken kabul ettikleri kurallar çerçevesinde tüm kullanıcılar yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Wabbuz.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde tarafımızca gereken işlemler yapılacak ve tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

İstatistikler

Konular
2,162
Mesajlar
2,216
Kullanıcılar
111
24 saatte açılan konu
0
24 saatte yazılan mesaj
0
Son 30 günde kaydolan üye
15
Son üye
sildağhurdacılık
Üst Alt