WordPress İçin Gerekli Olan 10 Eklenti

Katılım
23 Mart 2019
Mesajlar
96
Beğeniler
0
#1
1-)All One SEO PACK: WordPress için bu eklenti, eşi benzeri bulunmaz bir SEOeklentisidir. Otomatik sistemi oluşturma ve otomatik başlık açıklamaları gibi bir çok özellikleri bulunmaktadır. Bu eklenti kurulduktan sonra fazla bir ayarlama yapmadan tüm SEO işlemlerinizi kolaylıkla uygulamaya geçirebilirsiniz. Ayrıca kendini sürekli güncelleyen WordPress ile tam uyumlu, arama motoru dostu bir eklenti olarak da adından söz ettirmektedir.

2-)Contact Form 7: Bu eklenti, kullanıcılarınızın sizinle iletişime geçmesi için açtığınız bir sayfa var ama nasıl bir form ekleyeceğinizi bilmiyorsanız, Contact Form 7eklentisi kullanıcılarınızın sizlerle buluşması için bir iletişim sayfa şablonu ve iletişim formuoluşturarak bunu daha da kolay hale getiriyor. Ayrıca bu eklenti, WordPress için kullanılan en popüler eklenti olarak da adından sıkça bahsettirmektedir.

3-)Google XML Site Haritaları: Her site gibi sizin de ihtiyacınız olan arama motoları tarafından aranmak, paylaşım sağlamış olduğunuz içeriğin üst sıralarda yer almasını sağlamaktadır. Bu eklentinin en temel özelliklerinden biri de bu işlemi sağlamasıdır. Kullanmakta olduğunuz sitenize bir siteweb yani staresi ekliyor ve bunu en popüler arama motorlarına bildiriyor. Böylece paylaşım yaptığınız içeriğiniz, arama motorları tarafından taranıyor ve aramalarda yükselmeniz kolaylaşıyor.

4-)Wordfence Security: WordPress uygulamasının kullanımı çok olmasından dolayı haliyle güvenlik açığı da bir o kadar artıyor. Bu eklenti ile endişelenmeniz gereken bir durum şuan için bulunmamaktadır. Bunun için sürekli güncel olmanız yeterli olmakla beraber WordPress Login giriş sayfasında Hackerlar istedikleri kadar giriş denemeleri yapabiliyor. Mesela kullanıcı adınız admin ise bu işlemleri daha da kolaylaştıracaktır. Bu eklentiyi kurduktan sonra giriş panelinize yanlış denemelerden sonra kullanıcıyı bloke edebilir, WordPress girişinizi admin yerine farklı bir isim yapabilir, sisteme her giriş yapıldığında ve haftalık yapılan yanlış giriş denemelerini ülke , IP , Zaman gibi detaylarla E-posta alabilirsiniz. Bu eklentiin, WordPress içerisinde yer alması, dışardan gelen tehlikelerin önüne geçmektedir.

5-)Regenerate Thumbnails: Sitenize yüklemiş olduğunuz resimler, ilerleyen zamanlarda büyük alanlar kaplamakla beraber sitenizin hızını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu eklentiyle beraber resimlerinizin boyutunu şekillendirerek sayfalarda yer alan görsellerin küçük versiyonlarının görüntülenmesini sağlamaktayız. Böylece siteye yüklenirken birkaç megabayt boyutundaki bir resmin yüklenmesini beklemiyorsunuz.

6-)Wp Fastest Cache(Türkçe): Bu eklenti, siteniz için bir önbellek görevini üstlenmektedir. Kısaca sitenizi bir önbelleğe alarak yeni bir içerik girilene kadar aynı kalmasını sağlıyor ve siteniz de bir hız artışı gösteriyor. Ayrıca içerikleri sıkıştırma özelliklerini de üstelenmektedir. Taşıdığı özellikleriyle sitenizde kesinlikle WordPress‘te bulunması gereken bir eklenti.

7-)WP Smush-Image Optimization: Sayfanızda bir yavaşlık söz konusu ise bu eklentinin yer almasıyla birlikte resimleriniz sıkıştırılarak sayfanızın daha hızlı açılmasını sağlayacaktır. Ayrıca hiçbir ayar gerektirmeyen, kayıpsız sıkıştırma işlemleriyle resimlerinizin boyutu küçülkterek, sayfalarınızın daha hızlı açılmasını sağlayıp ve bant genişliğini daha verimli hale getirirsiniz.

:cool:Akismet: Kullanacağınız bu eklentiyle birlikte yazılımlarınıza gelen Spam yorumlar, küfür içerikli yorumlar ya da botların attığı spam yorumlarını direk olarak yayımlanmadan sizin onayınıza sunar. Kullanıcılarınız yorum attığında Akismet web hizmetlerinin içerisinden geçer ve otomatik olarak size bildirilir. Kullanmakta olduğunuz sitenizde sürekli bir trafik var ise ya da kullanıcılarınız sürekli yorum atıyorsa bu eklenti olmazsa olmazlarınız arasında yer alacaktır.

9-)WordPress.com tarafından jetpack: Bu eklenti WordPress kullanıcılarının en çok tercih ettiği ve kullanmakta olduğu bir eklentidir. Ayrıca bu eklenti WordPress yapımcıları tarafından hazırlanmış birçok araç ve özellik barındıran bir eklentidir. Jetpackeklentisi WordPress uygulamasının kurulumunda gelmeyen, tüm özellikleri bir arada tutan bir eklenti olma özelliğine barındırmaktadır. Jetpack bir çok eklentinin sağladığı özellikleri tek bir eklenti içerisinde toplamıştır. Ayrıca sitenize erişim kesildiğinde e-posta atma gibi bir özelliği de bulunmaktadır.

10-)User Role Editor: Son olarak kullanmakta olduğunuz sitenizde Editörlere yer verecekseniz mutlaka bu eklentiyi kullanmalısınız. Çünkü sadece kendi yazılarını düzenleme ve silme gibi işlemleri bu eklentiyi kullanarak yapabilirsiniz.
 

Bu konuyu okuyan (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)


Yasal uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan wabbuz.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre ve kullanıcıların sisteme kayıt olurken kabul ettikleri kurallar çerçevesinde tüm kullanıcılar yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Wabbuz.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde tarafımızca gereken işlemler yapılacak ve tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

İstatistikler

Konular
2,162
Mesajlar
2,216
Kullanıcılar
111
24 saatte açılan konu
0
24 saatte yazılan mesaj
0
Son 30 günde kaydolan üye
15
Son üye
sildağhurdacılık
Üst Alt