WordPress Eklentileri: 15+ En iyi WordPress Eklentileri 2017

Niks

Emektar üye
Katılım
28 Mart 2019
Mesajlar
101
Beğeniler
0
#1
WP Subscribe Pro ( En İyi WordPress Eklentileri )

DETAYLI INCELE CANLI DEMO
En iyi wordpress eklentileri listemde yer vermek istediğim bir diğer wordpress eklentisi ise benim de wpmavi’de kullandığım bir abonelik eklentisi olan Wp Subscribe Pro.
#Wp Subscribe Pro kullandığım günden beri mail yolu ile bloguma abone olan insanların sayısı %400 arttı.
Blog pazarlama adına kullanılabilecek en etkili eklentilerden bir tanesi diye düşünüdiğüm için, size de mutlaka kullanmanızı tavsiye ediyorum.
Çünkü eklenti bir çok eklentinin yapabileceği işi tek başına yapabiliyor. Abonelik formunuzu yazı / sayfa sonuna ya da başına ekleyebilirken, aynı zamanda kısa kod kullanımı ile herhangi bir yere ekleyebiliyorsunuz.
#Eklentinin ayrıca popup ( açılır pencere ) özelliği mevcut. Hatta öylesine kaliteli bir şekilde yapmışlar ki, exit intent ( çıkış eğilimden olan) ziyaretçiye otomatik olarak açılma gibi özellikleride mevcut.
#Farklı renk seçenekleri, popup ekrana geliş efektleri, mailchimp, aweber gibi büyük mail hostları ile entegreli, açılır pencereyi ziyaretçiye siteye girer girmez sunma ya da belirli bir saniye sonra sunma ya da sayfanın sonuna geldiğinde sunma ya da çıkma eğiliminde sunmagibi özellikleri mevcut.
Ve ayrıca eklenti öylesine hafif kodlanmış ki site açılış hızına etkisi neredeyse yok denecek seviyelerde.
#Ayrıca bu wordpress eklentisi için kurulum ve entegrasyon aşamalarını öğrenmek adına wordpress abone ol eklentisi ve wordpress mail aboneliği yazılarıma bakabilirsiniz.
WP My Backup Pro ( En İyi WordPress Eklentileri )

WordPress Yedek Alma Eklentisi
DETAYLI INCELE CANLI DEMO
En iyi wordpress eklentileri arasında göstermek istediğim ve blogumda kullandığım bir diğer muazzam wordpress eklentisi ise My WP Backup Pro
Blogumda verdiğim emeği ve kazancımı garanti almak adına wordpress otomatik yedek alma işlemi için My WP Backup Pro eklentisi kullanıyorum.
Tabii site yedeği almak için bir çok yöntem mevcut ancak bunu otomatik hale getirmek ve bu işlemi CPU ve Memory yormayan oldukça hafif bir kodlamaya sahip bir eklentiye yaptırmak en garanti yol.
#Size de bu wordpress eklentisini otomatik yedek alma adına gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Eklentinin kurulumu ve kullanımını ise, WordPress yedek alma ve geri yüklemebaşlıklı yazımdan öğrenebilirsiniz.
WP Notification Pro ( En İyi WordPress Eklentileri )

WordPress Duyuru Çubuğu Eklentisi
DETAYLI INCELE CANLI DEMO
En iyi wordpress eklentleri listesinde mutlaka yer almasını düşündüğüm ve blogumda da kullandığım bir diğer eklenti ise, WP Notification Bar.
Aslında bir duyuru eklentisi olarak geçse de, s
ağladığı özellikler bir duyuru eklentisinden çok daha öte. Aslında muazzam bir pazarlama eklentisi.
Bu wordpress eklentisi ile yazılarımı nasıl pazarladığımı, dolaylı olarak ise satışlarımı nasıl arttırdığımı, eklentinin sağladığı tüm özellikleri detaylı olarak wordpress duyuru eklentisibaşlıklı yazımdan okuyabilirsiniz.
W8 Contact Form ( En İyi WordPress Eklentileri )

İletişim Formu – En İyi WordPress Eklentileri
DETAYLI INCELE CANLI DEMO
En iyi wordpress eklentileri yazımda yer vermek istediğim bir diğer wordpress eklentisi ise W8 Contact Form – iletişim formu wordpress eklentisi.
İletişim formu oluşturmak için bir çok yöntem mevcut. Ancak bunu profesyonel görünüme sahip bir şekilde yapmak istiyorsanız, iletişim formu wordpress eklentileri arasında bulabileceğiniz en iyi seçeneklerden bir tanesi W8 Contact Form.
Ayrıca bu konuda benzer eklentiler arıyorsanız, en iyi wordpress iletişim formu eklentileri başlıklı yazıma da bakabilirsiniz. Eklenti özelliklerinden bahsedecek olursam;
 • İletişim formuna profile resmi ekleyebilme
 • İletişim formuna sosyal medya iconları ekleyebilme ve link verme
 • 4 Farklı captcha modeli
 • İletişim formuna mesaj gönderen kişiye otomatik mail geri dönüşü yapma özelliği
 • İletşim formuna mesaj girenin departman seçebilme
 • İletişim mesajlarını admin panelinde de okuyabilme özelliği
 • İletişim formuna mesaj gönderenin göndereceği kategoriyi / departmanı ya da konuyu seçebilme özelliği
Gibi onlarca özelliği olan oldukça şık ve profesyonel bir iletişim formu wordpress eklentisi. Dediğim gibi eğer kurumsal bir wordpress siteniz varsa, bu siteye wordpress iletişim formu ekleme işlemi için kesinlikle böyle bir eklenti kullanabilirsiniz.
Yoast SEO ( En İyi WordPress Eklentileri )

WordPress Eklentileri – Yoast SEO
DETAYLI INCELE CANLI DEMO
En iyi wordpress eklentileri listemde olmazsa olmaz bir diğer wordpress eklentisi ise Yoast SEO tabii ki. Google’da üst sıralara çıkmak için sitenizin bir çok google sıralama kriteriniyerine getirmesi gerekiyor.
#Tabii tüm bu kriterler arasında site içi SEO faktörlerini doğru yerine getirebilmek adına kullanabileceğiniz en iyi araçların başında Yoast SEO WordPress eklentisi geliyor.
Yoast, SEO wordpress eklentileri arasında tartışmasız en iyi eklentidir. Neden diye soracak olursanız, sunduğu en güzel özelliklerden birisi yazılarınızı yazarken sizi SEO kriterlerini yerine getirmeniz adına yönlendirmesi. ( Hemen alttaki resimde olduğu gibi. )

WordPress Eklentileri Yoast SEO özellikleri
Cache WordPress Eklentileri ( En İyi WordPress Eklentileri )

WordPress Eklentileri Cache WordPress Eklentileri
En iyi wordpress eklentileri listemde olmazsa olmazlardan bir diğeri ise cache wordpress eklentileri. Tabii bunu çoğul olarak kullanmamın sebebi ise bu konuda en iyi olarak geçen bir çok alternatif wordpress eklentileri olması.
Bunlar ise sırası ile;
#WP Fastest Cache’nin yapımcısı Emre Vona isimli bir Türk ve dünya çapında yüz binlerce sitede aktif olarak kullanıyor. Tamamı ile ücretsiz ancak ücretli versiyonu da mevcut. Böyle yerli girişimlere destek olmak adına kesinlikle ücretli sürümü de tercih edilebilinir.
Kullanımıda diğer tüm cache wordpress eklentileri arasında en kolayıdır. Keza ben de kendi blogumda son zamanlarda bu eklentiyi kullanıyorum.
#W3 Total Cache ise tüm bu cache wordpress eklentileri arasında en popüleridir. W3 Total Cache Kurulum ve Ayarları başlıklı yazımdan eklenti ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz.
#WP Super Cache ise yine yüzbinelerce kullanıcısı olan en popüler 2. cache wordpress eklentisi. Yine bir alternatif olarak bu eklentiyi de kullanabilirsiniz. WP Super Cache Kurulumu ve Ayarları başlıklı yazımdan eklentinin ile ilgili tüm detayları bulabilirsiniz.
Envira Gallery ( En İyi WordPress Eklentileri )

En İyi WordPress Eklentileri – Envira WordPress Galeri Eklentisi
DETAYLI INCELE CANLI DEMO
En iyi wordpress eklentileri listemde görsellik alanında yer vermek istediğim ise en iyi galeri wordpress eklentileri arasında başı çeken Envira.
Bir galeri eklentisinden ne bekliyorsanız bu eklentide mevcut. Eklentinin tüm özelliklerini görmek içim wordpress galeri eklentisi başlıklı yazımı ziyaret edebilirsiniz.
Ben galeri wordpress eklentileri arasında Envira kullanan ve memnun olmayan hiç kimseyi görmedim. Keza bir başka projede bu eklentiyi yakından inceleme ve kullanma fırsatı buldum. Gerçek anlamda muazzam bir eklenti.
Userpro Üyelik ( En İyi WordPress Eklentileri )

Userpro Üyelik – En İyi WordPress Eklentileri
DETAYLI İNCELE CANLI DEMO
En iyi wordpress eklentileri listesinde üyelik eklentileri alanında en iyi wordpress eklentileri arasında Userpro bulunuyor.
Userpro eklentisi wordpress’in bilindik giriş sayfasından ve üyelik sayfasından (formundan) çok farklı bir seçenek sunuyor.

En iyi wordpress eklentileri – üyelik eklentisi
Hem görsel hem de işlevsel olarak wordpress’in sunduğu üyelik sisteminden çok daha ötede olduğunu sizlerde detaylı incelediğinizde anlayacaksınızdır.
Giriş yap formunu ya da üyelik formunu oluşturduğunuz herhangi bir wordpress sayfasında eklentinin sunduğu kısa kodu kullanarak yerleştirebilirsiniz. Userpro üye olan herkesin kendine özel bir sayfası ve profilini oluşturur.

En iyi WordPress Eklentileri – Üyelik Eklentisi – Üye Ol Formu
Kullanıcıların sosyal ağları kullanarak ( facebook, twitter, google vs.) giriş yapmalarını yada üye olmalarını sağlar.

En İyi WordPress Eklentileri – Üyelik Eklentisi – Üye Sayfaları
Kullanıcılar profil resimlerini kendi sayfalarından yükleyebilir bunun dışında dosya yükleme, resim yükleme, video yükleme gibi seçeneklere de sahip olurlar. Ayrıca kullanıcılar birbirlerini takip edebilir ve kendi aralarında mesaj gönderebilirler.
SEO dostu URL yapısına mevcut, 5 ayrı kullanılabilir temaya, 12 farklı dil desteğine sahip, full responsive bir eklentidir.
#Ayrıca en iyi wordpress üyelik eklentileri başlıklı yazımdan da diğer tüm üyelik wordpress eklentileri listesine göz atabilirsiniz.
iThemes ( En İyi WordPress Eklentileri )
WordPress Güvenlik Eklentisi – En İyi WordPress Eklentileri
DETAYLI İNCELE CANLI DEMO
En iyi wordpress eklentileri listesinde güvenlik kategorisinde yer vermek istediğim eklenti ise iThemes Security. Kullanılması gereken wordpress eklentileri arasında olmazsa olmazlardan.
#WordPress güvenliği konusunda en iyi wordpress eklentileri arasında başı çekenlerden ithemes. Evet siz de emeğinizi, zamanınızı, kazancınızı koruma altına almak istiyorsanız iThemes security ayarları ve kurulumu başlıklı yazıma bakabilirsiniz.
Akismet ( En İyi WordPress Eklentileri )
En iyi WordPress Eklentileri – Akismet
DETAYLI İNCELE CANLI DEMO
En iyi wordpress eklentileri listemde yine güvenlik konusunda ancak biraz farklı olarak daha spesifik olarak spam yorum engelleme konusunda olmazsa olmaz wordpress eklentileri arasında yer alan bir başka eklenti ise Akismet.
Spam yorumlar şuan başınıza gelmediyse bile, mutlaka bir gün sizi de bulacak bir beladır. Bu beladan kurtulamanın en garanti ve kısa yolu ise akismet wordpress eklentisi kullanmaktan geçiyor.
UserNoise Pro ( En İyi WordPress Eklentileri )

En İyi WordPress Eklentileri – Geri Bildirim Eklentisi
DETAYLI İNCELE CANLI DEMO
En iyi wordpress eklentileri listesimin bir diğer eklentisi ise Usernoise. Usernoise wordpress sitenize ciddi anlamda profesyonellik katacak bir geri bildirim eklentisidir.
Ziyaretçileriniz kolaylıkla fikirlerini, problemlerini, sorularını belirtebileceği, ekranın sağında veya solunda bir butona tıklanarak pop up şeklinde açılan çok kullanışlı bir eklenti.
En İyi WordPress Eklentileri – WordPress Geri Dönüş Eklentisi
Easy Social Share (En İyi WordPress Eklentileri )
En iyi WordPress Eklentileri – Sosyal Paylaşım Eklentisi
DETAYLI BİLGİ CANLI DEMO
En iyi wordpress eklentileri listesimin bir diğer eklentisi ise Easy Social Share. Sosyal Paylaşım eklentileri arasında bugüne kadar en çok satın alınan eklenti.
Gerçekten verilen paranın hakkını fazlasıyla karşılıyor. En iyi 5 WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi başlıklı yazımda birinci sıradan listeme giren eklenti.
 • 20 Sosyal ağ – Love this, More (Daha Fazla) Print ve Mail Butonları mevcut
 • 11 Farklı noktada sosyal butonların gösterimini sağlayabilirsiniz. Pop-up gösterimi bile mevcut. (Aşşağıdaki resimde tüm noktalar gösterilmiştir.)
 • 4 Buton stili, 9 sayaç stili ve 4 farklı sayaç versiyonu
 • Özelleştirilebilir Paylaş Mesajları
 • Paylaşım Analizleri ve İstatistikleri
 • Kolay kullanılabilir Yönetici Paneli
 • Resimlerin üzerine fare ile geldiğinizde resim için paylaşım butonlarının çıkması ve benim gözden kaçırdığım onlarca özellik.
 • Mobil ve responsive temalarla uyumlu
En İyi WordPress Eklentileri ( Sosyal Paylaşım Eklentisi )
Slider Revoluation ( En İyi WordPress Eklentileri )

En İyi WordPress Eklentileri – Slider WordPress Eklentileri
DETAYLI BİLGİ CANLI DEMO
En iyi wordpress eklentileri listesimin görsel alanda bir diğer eklentisi ise Slider Revolution Slider Revolution codecanyon’da 50,000 kişi tarafından satın alınmış, satış rakamlarıyla rekor kıran sınıfının en iyi eklentisi.
WordPress sitenize slayt gösterimi (Slider) eklemek isterseniz başka bir eklenti aramanıza inanın gerek yok. Arasanız bile dönüp dolaşıp bu eklentiye geleceğinize eminim.
Ayrıca en iyi wordpress slider eklentileri başlıklı yazıma bakarakta siteniz için alternatif bir slider eklentisi seçebilirsiniz.
Canlı Chat Eklentisi ( En İyi WordPress Eklentileri)

WordPress Canlı Chat Eklentisi – En iyi WordPress Eklentileri
DETAYLI BİLGİ CANLI DEMO
En iyi wordpress eklentileri listesimin bir diğer eklentisi ise Live Chat. Ziyaretçilerinizle anında iletişime geçme olanağı sağlayan bu eklenti, wordpress sitenize ve işinize ciddi anlamda profesyonellik katacaktır.
 • Bir kullanıcı chat’e bağlandığında uyarma maili gönderir.
 • Offline olduğunuz zamanda chat kutusu iletişim formuna dönüşür.
 • Birden çok operatör bir ziyaretçinin sorularını aynı anda yanıtlayabilir.
 • Oldukça temiz bir kodlamayla yazılmıştır.
 • Bir çok renk seçeneği ve tasarım seçeneği mevcut, tasarımı kendinize göre özelleştirebilirsiniz.
En iyi ve profesyonel WordPress Eklentileri – Canlı Chat Eklentisi
Sabai Discuss Soru Cevap ( En İyi WordPress Eklentileri )
Sabai Discuss Soru Cevap Eklentisi – Profesyonel WordPress Eklentileri
DETAYLI BİLGİ CANLI DEMO
En iyi wordpress eklentileri listesimin bir diğer eklentisi ise Sabai Discuss. Sitenize ve işinize ciddi anlamda profesyonellik katacak en iyi wordpress eklentileri arasındadır.
#Hem gelen soruların arama motorları tarafından indexlenmesi sonucu sitenizin trafiğini artırabilir hem de kullanıcılarınıza profesyonel bir destek hizmeti sağlayabilirsiniz.
Bende wpmavi.com’da Sabai Discuss eklentisini uzun bir süre kullandım. ve sonuçlarından oldukça memnun kalmıştım.
Ayrıca kurmak istediğiniz tamamı ile bir soru cevap platformu olacak ise, wordpress soru cevap temaları başlıklı yazıma da bakabilirsiniz.
Fiyat Tablosu ( En İyi WordPress Eklentileri )
En iyi wordpress eklentileri – Fiyat Tablosu Eklentisi
DETAYLI BİLGİ CANLI DEMO
En iyi wordpress eklentileri listesimin son sıradaki eklentisi ise Web Pricing Tables. Eğer bir hizmet yada bir ürün satıyorsanız, fiyatlandırma tablosu eklentisi ile ürünlerinize
Veya hizmetlerinize pazarlama aşamasında ciddi anlamda profesyonellik katabilirsiniz. Web Pricing Tables eklentisi bu iş için biçilmiş kaftan. CSS3 ile kodlanmış bu toblalar tamamen responsive ve 20’nin üzerinde tema seçeneğine sahip.
Ninja Popups ( En İyi WordPress Eklentileri )
En İyi WordPress Eklentileri – Ninja Popups
DETAYLI İNCELE CANLI DEMO
En iyi wordpress eklentileri listesinin başında Ninja Popups eklentisi bulunuyor. Wordpress açılır pencere (pop up) eklentileri arasında istediğiniz kadar araştırma yapın şundan emin olabilirsiniz ki denediğiniz hiç bir eklenti bu eklentinin işlevselliğinden ve efektifliğinden daha iyi olmayacaktır.
Sitenizde açılır pencere eklentisi eklemek istiyorsanız başka bir eklenti aramanıza gerek yok çünkü Ninja Popups sınıfının en iyi eklentisi. Özelliklerinden bahsettikçe eminim sizde bu konuda hem fikir olacaksınızdır.
En İyi WordPress Eklentileri – WordPress Açılır Pencere Eklentisi
Bir ziyaretçi sitenize girdikten kaç saniye sonra pop up penceresinin açılmasını yada sayfanın yüzde kaçını aşağıya indirdiğinde pop up penceresinin açılmasını belirleme
Ya da bir ziyaretçiye açılır pencerenin ziyaretçi kapattıktan sonra kaç kez daha gösterilmesi gerektiğini belirleme ya da ziyaretçi tam sayfanızdan çıkış yaparken, yani yukarıdan kapat tuşuna basarken açılır pencerenin (pop up) açılması,
Sosyal Locker denilen, bir içeriğe ulaşmak için içeriği önce herhangi bir sosyal medya ağında paylaşmaya zorlama özelliği. Aynı şekilde bir içeriğe ulaşmak için önce e-mail abonesi olmaya zorlama özelliği. gibi
#Bir çok konuda en ince ayrıntılara kadar düşünülmüş trafik arttırıcı, hemen çıkma oranı düşürücü ve ziyaretçinin sitede harcadığı zamanı arttırmaya yönelik onlarca özellik.
Ayrıca en iyi wordpress popup eklentileri başlıklı yazıma bakarak, açılır pencere alanında yer alan diğer en iyi wordpress eklentileri neler, onları da görebilirsiniz.
 

Bu konuyu okuyan (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Benzer konular


Yasal uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan wabbuz.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre ve kullanıcıların sisteme kayıt olurken kabul ettikleri kurallar çerçevesinde tüm kullanıcılar yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Wabbuz.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde tarafımızca gereken işlemler yapılacak ve tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

İstatistikler

Konular
2,162
Mesajlar
2,216
Kullanıcılar
111
24 saatte açılan konu
0
24 saatte yazılan mesaj
0
Son 30 günde kaydolan üye
25
Son üye
sildağhurdacılık
Üst Alt