WordPress Canlı Destek Eklentisi | 10+ En İyi Chat Eklentisi

Niks

Emektar üye
Katılım
28 Mart 2019
Mesajlar
101
Beğeniler
0
#1
Özellikle e-ticaret sektöründeki WordPress alt yapılı siteler için olmazsa olmaz olan WordPress canlı destek eklentisi , müşteri memnuniyeti açısından mutlaka sitenizde bulundurmanız gereken bir araç.
Çevrimiçi satın alımlarda müşterilerin %83’ü müşteri desteğine ihtiyaç duyuyor. Gerekli desteği göremeyen kullanıcıların %45’i ise alım işlemini gerçekleştirmeden siteyi terkediyorlar.
Bu araştırma sonuçlarına baktığımızda, WordPress canlı destek eklentilerinin ne kadar faydalı olduğunu bir kez daha anlıyoruz.
WordPress canlı destek eklentileri listemde, size bu konuda yardımcı olacak en iyi WordPress canlı sohbet eklentilerini tanıtmaya çalıştım. Öncelikli kriterim hız ve şıklık oldu. Ayrıca destek harici, site kullanıcılarının birbirleri arasında chat yapmalarına olanak sağlayan bir kaç WordPress chat eklentisini de listeme dahil ettim.
WordPress Live Chat – ( WordPress Canlı Destek Eklentisi )

WordPress Live Chat – ( WordPress Canlı Destek Eklentisi )
DETAYLI INCELE CANLI DEMO
WordPress canlı destek eklentisi listemizdeki ilk sırayı, Codecanyon’da en çok satılan WordPress chat eklentilerinden biri olan Live Chat alıyor. Eklenti, aynı sohbete birden çok kişiyi dahil edebilme özelliğiyle öne çıkıyor.
Live Chat’in bir diğer ilgi çekici özelliği ise sadece bir kere satın alıp, istediğiniz kadar sitede eklentiyi kullanmanıza izin vermesi. Ayrıca eklentinin açık kaynak kodlu olmasıyla gelişime açık yapısı, eklentiyi çekici kılan bir diğer detay.
Eklentinin özelliklerine bakacak olursak, hafif kod yapısı ile sisteme yük bindirmemesi ilk göze çarpan detaylardan. Sohbet kutusunun renklerinden yazı tiplerine kadar özelleştiriliyor oluşu, her türlü temaya uyum sağlayabilecek bir görünüme sahip olabileceği anlamına geliyor.
Müşterilerinizle yaptığınız yazışmalar kayıt altına alınabiliyor ve bunlara kontrol panelinizden kolaylıkla erişebiliyorsunuz. Destek için birden çok müşteri hizmetlisi atayabiliyorsunuz. Aynı müşterinin sorusuna diğer müşteri temsilcileri de yanıt verebiliyor. Böylece müşteriyi ordan oraya aktarmadan tek bir sohbet penceresi üzerinden yazışmaya farklı departmanlardaki temsilcileri dahil edebiliyorsunuz.
Bunlar dışında müşteri temsilcisi olmadığı zamanlarda sohbet penceresi bir iletişim formuna dönüşebilme özelliği de oldukça kullanışlı.
Müşterilerinize en iyi hizmeti verebilmek için gerekli her şeyi bulabileceğiniz Live Chat WordPress canlı destek eklentisi size fazlasıyla yetecektir.
nChat – ( WordPress Canlı Destek Eklentisi )

nChat – ( WordPress Canlı Sohbet Eklentisi )
DETAYLI INCELE CANLI DEMO
Sitenize gelen ziyaretçiler için otomatik olarak sohbet başlatma özelliğiyle öne çıkan nChat, sohbet penceresinde şıklık arayanları cezbedecek bir WordPress online destek eklentisi.
nChat için aylık ücret ödemeniz gerekmiyor. Bir kere alıp ömür boyu kullanabiliyorsunuz. Bununla beraber eklentinin şık ve kolay kullanımlı bir kontrol paneli mevcut.
Site ziyaretçileri olan yazışmaların kaydına kontrol panelinden ulaşabiliyor, bu yazışmaları transkript olarak bilgisayarınıza indirebiliyor ya da müşterinizle tek tuşla paylaşabiliyorsunuz.
Sohbet penceresini bileşen olarak sidebar alanına ekleyebiliyor, görünüm olarak dilediğinizce özelleştirebiliyorsunuz. Sohbet penceresinin mobil ekranlar için uygun olduğunu ve retina ekranları desteklediğini de belirtmekte fayda var.
Yazışmalarda sesli bildirimler, karşı tarafın yazmaya başladığında “yazıyor” durum bildirimi, üyelerin kolayca operatör olarak atanması gibi özelliklere de sahip olan nChat WordPress canlı destek eklentisine mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim.
Simple Simon – ( WordPress Canlı Destek Eklentisi )

Simple Simon – ( WordPress Canlı Destek Eklentisi )
DETAYLI INCELE CANLI DEMO
WordPress chat eklentisi listemizdeki bir diğer WordPress canlı destek eklentisi Simple Simon. Eklentinin öne çıkan özelliği, sohbet penceresini sitenizde istediğiniz alana konumlandırabilmeniz.
Diğer wordPress caht eklentileri, sohbet pencerelerini genelde ekranın sağ alt köşesinde görünecek şekilde konumlandırırlar. Fakat Simple Simon WordPress canlı sohbet eklentisi ile iletişim penceresini sağ-sol, alt-üst hatta ekranın ortasına bile yerleştirmeniz mümkün.
Eklentinin kurulumu da kullanımı da kullanıcı dostu olması için uğraşılmış ve kolaylaştırılmış. Sesli bildirimler, aynı sohbete birden fazla kullanıcı dahil edebilme, offline durumunda sohbet penceresinin iletişim formuna dönüşmesi gibi işe yarar özelliklere sahip Simple Simon, ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek kapasitede bir WordPress canlı destek eklentisi.
WP Live Chat – ( WordPress Canlı Destek Eklentisi )

WP Live Chat – ( WordPress Canlı Destek Eklentisi )
DETAYLI INCELE CANLI DEMO
WP Live Chat, emoji desteği ve full screen özellikleri ile öne çıkan bir WordPress canlı chat eklentisi. Kullanıcılarınızı etkileyecek modern ve şık bir görünüm sunuyor.
Sohbet penceresini otomatik açılan pencere, bileşen alanında widget ya da kısa kodları ile sitenizin istediğiniz bölümünde konumlandırabiliyorsunuz. Kısa kodlar ile eklenebilmesinin işe yarar bir özellik olduğunu söyleyebiliriz; böylece sohbet penceresini sitenizde gerçekten desteğe ihtiyaç duyulan bölümlerinde gösterilebilmesi, ziyaretçi memnuyeti açısından artı bir değer olacaktır.
Sohbet penceresi özgürce özelleştirilebiliniyor. Emoji ve avatar desteği ile de müşterilerinize daha samimi bir ortam sunabiliyorsunuz. Ziyaretçinize isterse sohbet penceresini ekranın tamamına yayılacak bir şekilde genişletip, daha rahat bir iletişim ortamı sunabilmeniz de oldukça hoş bir özellik.
Ziyaretçi siteye girdiğinde otomatik olarak hoşgeldiniz mesajı iletebiliyorsunuz. Ayrıca operatörleriniz ziyaretçinin o an hangi sayfada olduğunu görebiliyor. Her müşteri için konuşma geçmişlerinde arama yapabiliyorsunuz.
Tüm bu harika özellikleri ile WP Live Chat, müşterilerinizle sağlıklı bir iletişim kurabilmeniz için kullanabileceğiniz en iyi WordPress canlı destek eklentilerinden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Awesome Live Chat – ( WordPress Canlı Destek Eklentisi )

Awesome Live Chat – ( WordPress Canlı Destek Eklentisi )
DETAYLI INCELE CANLI DEMO
Awesome Live Chat, harika bir chat eklentisi olmasının yanı sıra, sunduğu destek ile de tercih edilesi bir WordPress canlı destek eklentisi.
Şöyle ki; bu tür eklentiler, WordPress hızlandırma için kullanılan cache eklentisi ve CDNservisleri ile birlikte kullanmaları sıkıntı yaratabiliyor. Eğer bunları kullanıyorsanız eklenti sahiplerine bildiriyorsunuz. Onlar da sitenize gelip problem yaşamamanız için gerekli ayarlamaları sizin için yapıyorlar.
Eklentinin bir diğer öne çıkan özelliği ise, müşterinizin konum bilgilerini anında görebiliyorsunuz. Müşterilerinizle daha sağlıklı bir iletişim kurabilmeniz için işe yarar bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.
Bunlar dışında şık görünümü, çerezler silinene kadar sohbetin kaldığı yerden istenilen zamanda devam edilebilmesi, yönetimi kolay operatör paneli ile Awesome Live Chat, mutlaka göz atmanızı önereceğim WordPress canlı destek eklentisi.
ClickDesk – ( WordPress Canlı Destek Eklentisi )

ClickDesk – ( WordPress Canlı Destek Eklentisi )
DETAYLI INCELE CANLI DEMO
ClickDesk, WordPress canlı destek eklentisi konusunda ücretsiz bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. ClickDesk ile müşterilerinizle canlı destek yazışmalarının yanı sıra sesli ve görüntülü olarak da iletişim kurabiliyorsunuz.
Eklenti ücretsiz bir servisten beklenmeyecek kadar işlevsel ve çeşitli özelliklerle geliyor. Sohbet penceresi üzerinden ziyaretçilerinizle yazılı, sesli ya da görüntülü iletişim kurabiliyorsunuz. Tüm mobil cihazlarla tam uyumlu olarak çalışan eklentinin bir de anında tercüme özelliği de bulunuyor.
Sohbet penceresi üzerinden dosya gönderip alma, ip, konum bilgisi gösterme, mobil cihazlarla iletişim için mobil uygulama desteği gibi harika özelliklere sahip ClickDesk, WordPress canlı destek eklentisi konusunda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek harika bir eklenti.
iFly – ( WordPress Canlı Sohbet Eklentisi )

iFly – ( WordPress Canlı Sohbet Eklentisi )
DETAYLI INCELE CANLI DEMO
Ziyaretçilerinizin diğer kullanıcılarla sohbet edebileceği bir WordPress canlı sohbet eklentisi arayışındaysanız, iFly WordPress canlı chat eklentisi tam size göre.
WordPress canlı destek eklentilerinden farklı olarak iFly ile site ziyaretçileriniz, diğer ziyaretçileriniz ile caht penceresi ile sohbet edebiliyorlar. Eklenti ile sohbet odaları oluşturabiliyorsunuz. Grup konuşmalarına izin verebiliyorsunuz. Sohbetler üzerinde moderasyon gerçekleştirebiliyorsunuz.
Kesintisiz bir sohbet deneyimi için iFly chat servisini kullanan eklenti ile sohbet pencerelerinizi, sağladığı kısa kodlar ile sitenizin istediğiniz yerine eklemeniz de mümkün.
Tüm bu özellikleri ile sitenize yük bindirmeyen WordPress canlı chat eklentisi konusunda ücretsiz bir çözüm arayanlar için mutlaka denemesi gerek bir WordPress chat eklentisi.
ZenDesk – ( WordPress Canlı Destek Eklentisi )

ZenDesk – ( WordPress Canlı Destek Eklentisi )
DETAYLI INCELE CANLI DEMO
WordPress canlı destek eklentisi konusunda bir diğer ücretsiz çözümüz Zendesk WordPress canlı chat eklentisi. ZenDesk ile tek pencereden birden fazla konuşmayı yönetebiliyorsunuz.
Eklenti ile mobil cihazlar üzerinden sizinle iletişime geçen müşterilerinizle de rahat bir iletişim gerçekleştirebiliyor, yine onlara kendi mobil cihazlarınız üzerinden kolaylıkla cevap verebiliyorsunuz.
Otomatik cevap özelliğine de sahip eklenti ayrıca ziyaretçilerinizin davranışlarını izleyebilmeniz için HTML5 destekli analiz paneline sahip bir kontrol paneli de oldukça kullanışlı.
Özellikleri ile WordPress canlı chat eklentisi konusunda şık ve kullanışlı bir çözüm olarak karşımıza çıkan ZenDesk ile müşteri ilişkilerinizde kazançlı çıkacağınızı söyleyebilirim.
FlyZoo – ( WordPress Canlı Sohbet Eklentisi )

FlyZoo – ( WordPress Canlı Sohbet Eklentisi )
DETAYLI INCELE CANLI DEMO
FlyZoo, site üyelerinizin birbirleri ile chat yapma olanağı sunan, zengin özelliklerle donatılmış bir WordPress canlı sohbet eklentisidir. bulut tabanlı alt yapısı ile kesintisiz bir kullanıcı deneyimi sunuyor.
FlyZoo ile kullanıcılarınız irbirleriyle tekil ya da grup sohbetleri oluşturabiliyor. Profillerini düzenleyebiliyor, avatar ekleyebiliyorlar. Ayrıca birbirleri ile dosya alışverişinde bulunabiliyorlar.
Eklentinin 14 günlük bir deneme süresi olduğunu belirtelim. Eğer deneme için bu süre yetersz geldiyse, eklenti yapımcıları ile iletişime geçerek deneme süresini uzatabilmeniz de mümkün.
Mobil uyumluluğu ile de dikkat çeken FlyZoo, ziyaretçileriniz ile etkileşimi arttırabilecek özellikleri ile gerçekten çok kullanışlı bir WordPress canlı sohbet eklentisi.
Pure Chat – ( WordPress Canlı Destek Eklentisi )

Pure Chat – ( WordPress Canlı Destek Eklentisi )
DETAYLI INCELE CANLI DEMO
WordPress canlı destek eklentileri listemde son olarak değinmek istediğim Pure Chat, gerçek zamanlı olarak sitenizde kimlerin olduğunu görüp sohbet başlatabileceğiniz kullanışlı bir WordPress online destek eklentisi.
Offline durumunda bir iletişim formuna dönüşen sohbet penceresi ile 7/24 müşterilerinizle iletişim halinde olabilmeniz mümkün. Ziyaretçilerinizin siteniz üzerindeki hareketlerini gerçek zamanlı olarak takip edebilmenize olanak veren özelliği ile de potansiyel müşterilerinizi tespit etmek oldukça kolaylaşıyor.
iOS ve Android uygulamaları da bulunan eklentinin tüm bu özellikleri dışında görünüm olarak oldukça şık ve etkileyici olduğunu da söylebiliriz. Böylece WordPress canlı destek eklentisi konusunda oldukça işe yarar bir eklenti olarak gönül rahatlığıyla kullanılabilir bir WordPress chat eklentisi olarak tavsiyemizi hakediyor.
 

Bu konuyu okuyan (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Benzer konular


Yasal uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan wabbuz.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre ve kullanıcıların sisteme kayıt olurken kabul ettikleri kurallar çerçevesinde tüm kullanıcılar yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Wabbuz.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde tarafımızca gereken işlemler yapılacak ve tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

İstatistikler

Konular
2,162
Mesajlar
2,216
Kullanıcılar
111
24 saatte açılan konu
0
24 saatte yazılan mesaj
0
Son 30 günde kaydolan üye
15
Son üye
sildağhurdacılık
Üst Alt