Warning: Cannot Modify Header Information Hatası – WP

Niks

Emektar üye
Geçen gün bir wordpress kullanıcısından gelen “WordPress Warning: Cannot Modify Header Information” Hatası alıyorum şikayet üzerine bu konuda çok fazla bir kaynak olmadığını gözlemledim.
Ve Cannot Modify Header Information hatasının çözümünü, ileride bu potansiyel hatayla karşılaşacak wordpress kullanıcılarına yararlı olacağını düşünerek yazmaya karar verdim.
Eğer aldığınız hata altta belirttiğim hataya benzerse, sorun wp-config.php sayfanızda yanlışlıkla veya farkında olmadan bıraktığınız boşluklardır.

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/gazete/public_html/wp-config.php:1) in /home/gazete/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 1178
Not: Aşağıdaki değişiklikleri yapmadan önce site yedeğinizi almanızı şiddetle tavsiye ederim. Yapıcağımız düzenleme basit bir işlemde olsa wordpress’e yeni başlayan arkadaşlar için yanlış bir düzenlemede kabusa dönüşebilir. Eğer wordpress yedeği nasıl alınır bilmiyorsanız. WordPress Site Yedeği Alma – Site Yedekleme Başlıklı yazımda detaylı bir şekilde anlattım.
WordPress Warning: Cannot Modify Header Information Hatası Çözümü
Adım 1 – Siteniz sunucusuna FTP üzerinden bağlanıp, bilgisayarınıza wp-config.phpdosyanızı indirin yada cPANEL üzerinden wp-config.php dosyanızı düzenleme seçeneğiniz varsa direkt cPANEL üzerinden de düzenleyebilirsiniz.
Adım 2wp-config.php dosyanızı Notepad+++ yada ne gibi bir düzenleme programı kullanıyorsanız onunla birlikte açın ve “<?php” tagından önceki ve “?>” tagından hemen sonraki tüm boşlukları silin.

Adım 3 – Boşlukları sildikten sonra wp-config.php dosyanızı kaydedip, tekrar FTP üzerinden sitenizin sunucusuna yükleyin. İşlem bu kadar.

Bu konuyu okuyan (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Yasal uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan wabbuz.com T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre ve kullanıcıların sisteme kayıt olurken kabul ettikleri kurallar çerçevesinde tüm kullanıcılar yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.

Wabbuz.com hakkında yapılacak tüm hukuksal Şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde tarafımızca gereken işlemler yapılacak ve tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

İstatistikler

Konular
2,162
Kullanıcılar
111
24 saatte açılan konu
0
24 saatte yazılan mesaj
0
Son 30 günde kaydolan üye
15
Son üye